Nasze
Artykuły

Ochrona przed atakami DDoS

Ochrona przed atakami DDoS

Największym koszmarem dla każdej działalności gospodarczej jest tak zwany atak Denial of Service, który staje się coraz bardziej powszechny. Wykonanie ataku DDoS nie jest już aż tak skomplikowane. A przyczyniają się do zainfekowania ogromnej ilości komputerów. W tym celu należy skupić się na wynajęciu odpowiedniego oprogramowania, które przyczynia się do automatyzowania wszystkich ataków z cyberprzestrzenii. Zagrożenie takimi atakami jest coraz większe. Wystarczy tylko spojrzeć na pewne oferty związane z kupnem ataku DDoS za 1000 dolarów bądź mniej.

Pojawia się kilka rodzajów takich ataków, z którymi warto się dokładnie zapoznać. Pierwszy z nich to tak zwany over-provisioning, czyli atak oparty na stworzenie wystarczającej ilości ruchu, który wpłynie na załamanie się pojemności strony. Możliwe jest wprowadzenie pewnych zabezpieczeń, na przykład ograniczyć wpływ użytkowników do konkretnej liczby. Innym rozwiązaniem staje się monitoring witryny prowadzony przez doświadczone firmy, które specjalizują się w tym od wielu lat. One zapewnią nam kontrolę strony przez całą dobę. Jeśli więc będą pojawiać się pewne utrudnienia, to od razu zostaniemy o tym poinformowani. Dodatkowo warto zapoznać się z naszymi dostawcami sprzętu sieciowego, ktorzy pozwolą nam na jego odpowiednią konfigurację. Dzięki temu pozbędziemy się szkodliwych pakietów, jak i uzyskamy odpowiedni ruch na stronie.


Trzeba jednak przyznać, że całkowite zabezpieczenie się przed takimi atakami na razie nie jest możliwe. I dlatego pewne firmy decydują się na wdrożenie tak zwanych polis ubezpieczeniowych, które uwzględniają cyberatak. Jeśli więc spowoduje on pewne straty w działalności, to od razu będą mogli starać się o uzyskanie odpowiedniej wysokości odszkodowania.