
Coraz częściej w mediach i środkach masowego przekazu słyszy się o zarządzaniu ryzykiem. Ma ono przyczynić się do zoptymalizowania wydajności konkretnej firmy, jak i prowadzenia skuteczniejszych inwestycji. Jednak wiele organizacji nie bierze pod uwagę zagrożeń pojawiających się na rynku gospodarczym. Dotyczą one tak zwanych cyber-ataków, które stają się bardzo popularne. Przyczyniają się do poważnych strat w przemyśle i biznesie. Wynika to z pojawienia się nowych możliwości na rynku informatycznym. Nie warto opierać się tylko na tradycyjnym zarządzaniu ryzykiem.
O wiele bezpieczniejsze jest wyszukiwanie dodatkowych usprawnień procesów zarządzania, jak i stała kontrola przestrzegania i kontrolowania stanu zabezpieczeń. Nadal organizacje borykają się w odpowiednim wykorzystaniem wiedzy na temat cyberprzestrzenii, w celu optymalizacji inwestycji biznesowych, jak i zwiększenia ich wydajności. Bardzo korzystne jest zastosowanie tak zwanych inhibitorów do zarządzania ryzykiem. Przyczynia się on do zmniejszenia czasu potrzebnego do produkcji odpowiednich profilów ryzyka, jak i skrócenia procesu kontroli polityki. Poprzez taki nowoczesny system bezpieczeństwa dochodzi jeszcze do oszczędności poprez automatyzację ogólnych wyników oceny ryzyka, jak i zwiększenia wiarygodności w oczach zarządzania.
Poprzez takie zabezpieczenia dochodzi jeszcze do osiągnięcia, a nawet przekroczenia wcześniej wyznaczonych celów budżetowych dla danej korporacji. To dokładnie pokazuje, jak ważne jest zachowanie pewnych inhibitorów do zarządzania ryzykiem w każdej działalności gospodarczej.