Nasze
Artykuły

Jakość ubezpieczenia bezpieczeństwa cybernetycznego?

Jakość ubezpieczenia bezpieczeństwa cybernetycznego?

Popularne jest naruszenie bezpieczeństwa danych, zarówno na komputerach prywatnych, jak i firm, instytucji czy organizacji. W tym celu wszyscy starają się wykorzystać pewne zabezpieczenia, które pojawiają się na rynku gospodarczym. Na przykład cenne okazały się dla nich cyber ubezpieczenia bezpieczeństwa. Należy jednak przyznać, że takie polisy nie gwarantują poprawy stanu bezpieczeństwa cybernetycznego danej działalności gospodarczej. W jakim celu więc skorzystać z cyber ubezpieczenia?

Po pierwsze to dzięki niemu unikamy tak zwanej katastrofy finansowej, która wyłania się ze względu naruszenia bezpieczeństwa danych i ich szkody. Gdyby spojrzeć na amerykański rynek, to coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na takie zabezpieczenie. Czynią tak również banki, jak i poważne korporacje czy organizacje. Pojawia się kilka rodzajów takich polis ubezpieczeniowych. Jedna z nich dotyczy pokrycia strat, które wynikają z przerwy w działalności. Natomiast inne dotyzą niszczenia mienia i danych czy reputacji firmy.

Do rozwoju takiego ubezpieczenia cyberbezpieczeństwa przyczyniły się takie organizacje, jak DHS i NPPD. One skupiły się na przeprowadzeniu odpowiednich warsztaów, jak i szkoleń, które miały wyjaśnić zakres działania ubezpieczenia. Dodatkowo wykazano na nich, dlaczego jeszcze tak mało przedsiębiorców decyduje się na takie zabezpieczenie. Na przykład ubezpieczyciele nie posiadają odpowiedniej ilości danych, które są dostosownae do składki. Inni nie posiadają większego pojęcia na temat praktyk w Enterprise Risk Management. Po trzecie ubezpieczyciele podczas ataku muszą spotkać się z poważną analizą incydentu konsekwencji, który pozwala ocenić zakres gwarancji, jak i cenę odszkodowania. To wszystko okazuje się dla nich zniechęcające. Ale mimo wszystko stanowi jak najlepsze zabezpieczenie dla poprawnej działalności ich firmy.